Metsa müük konkurentsivõimelise hinnaga!

Kui plaanite müüa metsakinnistut, olete jõudnud õigele kodulehele. Ostame metsakinnistuid, kasvavat metsa, aga ka taasmetsastamist vajavaid metsakinnistuid.

Parima hinna saamikseks metsakinnistu müügist, soovitame võtta pakkumise mitmelt metsaostuga tegelevalt metsandusettevõttelt. Oleme kindlad, et suudame pakkuda turu parimat hinda, kuid tahaksime, et metsaomanikud, kes on otsustanud oma kinnistut müüa hoolivad ka sellest, kes nende kinnistut edasi majandab. Meie kätte võite oma metsakinnistu usaldada.

Metsa müük
alati õiglase hinnaga!

Erametsaselts ostab muuhulgas sellist tüüpi kinnistuid:

 • Metsanoorendikuga kinnistuid
 • Metsakinnistuid millel olev mets on keskmise vanusega
 • Raieküpse metsaga metsamaad
 • Metsamaa koos talu- või elumajaga
 • Hüpoteegiga koormatud metsakinnistuid
 • Looduskaitsealadel asuvaid metsakinnistuid

Teame hästi, milline on metsa müügi protsess ning kuidas see teie jaoks võimalikult lihtsaks teha. Metsa müük on tähtis otsus ning tuleks alati hoolikalt läbi mõelda, loomulikult aitame me teid kogu müügiprotsessiga ning tutvustame teile kõiki metsa müügiga kaasnevaid iseärasusi, olgu selleks detailid müügilepingus või müügiga kaasnevad maksukohustused. Valides metsa müügil partneriks Erametsaseltsi, võite kindel olla, et teie metsa müük on kindlates kätes. Tegutseme metsanduses juba rohkem kui 10 aastat ning meie meeskonna liikmed on kõik metsandusalased spetsialistid. Võtke meiega ühendust ning veenduge ise!

Metsa müük
ei pea olema keeruline!

Metsa müük aastal 2023

Loe kokkuvõtet

Metsa müük aastal 2023 võib olla hea mõte, kuna metsamaterjali hinnad on jätkuvalt üsna kõrged. Ennem metsa müüki, tasub otsus korralikult läbi mõelda ning valida partneriks kogemustega ettevõte, metsaühistu või metsaselts. Seeläbi saate olla kindel, et saate adekvaatse hinnangu oma kinnistu seisukorrale, misläbi saate ka parema ülevaate oma kinnistu reaalsest väärtusest. Ennem metsa müüki võite tellida ka metsa hindamise akti mõnelt metsafirmalt või kohalikust metsaseltsist. Kui te soovite lasta oma kinnistu hinnata, võite ka meiega ühendust võtta, aitame teid alati esimesel võimalusel.

Mida peaks metsa müügi puhul teadma?

Kui olete juba jõudnud otsusele, et soovite kindlasti oma metsakinnistu müüa, tasub mõelda, millisel viisil te kinnistut müüa soovite. Selleks on kaks peamist võimalust: metsa müük oksjonil või metsa müük otse metsafirmale, kokkuostjale või metsaseltsile. Kirjeldatud võimalustel on mõlemal oma head ja vead.

Müües metsakinnistu mõne oksjoniportaali kaudu nagu Timber.ee või Metsaoksjon.ee peaksite kindlasti arvestama, et oksjoniportaalile minev vahendustasu jääb teie, ehk müüja kanda (vahendustasud on 5-8% müügisummast). See tähendab, et suuremate summade puhul on ka vahendustasud märkimisväärsed. Kui teil on suurem kinnistu, tasub seda kindlasti pakkuda ka metsafirmadele, või vahendajatele, kuna sellisel juhul jäävad muud kulud (k.a. vahendustasu juhul kui tegu on vahendajatega) ostja kanda.

Seega, tasub meeles pidada, et kui soovite metsamaa oksjoniportaali kaudu müüa, tasub kindlasti seada piirhind, mis on võrdväärne hinnaga, mida on pakkunud metsafirmad, või muud ostjad. Sellisel juhul saate kindel olla, et olete teinud kõik endast sõltuva, et saada oma kinnistu eest parimat hinda.

Meie arvates ning kogemusele tuginedes, saate metsakinnistu eest parima hinna juhul, kui leiate oma kinnistust huvitatud oleva osapoole. Olgu selleks siis metsafirma, metsaühistu, mõni naaberkinnistu omanik või mistahes kokkuostja.

Kui olete müümas metsa, huvitab teid kindlasti ka lugemine teemal: Metsa müük ja maksud

Meile müües saate:

 • metsa müük parima hinnagaParima hinna
 • Metsakinnistu müükHea omaniku
 • metsamaa müükHingerahu
Küsi pakkumist
Metsa müük
tehtud lihtsaks

Metsa müük ja metsa hind

Metsa hind sõltub paljude erinevate asjaolude koosmõjul, mis võivad individuaalsete kinnistute puhul suuresti erineda. Kuigi internetis on metsa hinna kalkulaatoreid ning muud sarnast, pole ühtset ning täpset valemit, kuidas metsa hind alati samamoodi moodustuks.

Metsa hinda mõjutavad peamiselt järgnevad faktorid:

 • 🟢 Metsamaa suurus
 • 🟢 Kinnistu asukoht
 • 🟢 Puistu liigiline koosseis
 • 🟢 Puistu vanus
 • 🟢 Metsamaa aluspinna boniteet
 • 🟢 Kinnistu asukoht
 • 🟢 Kinnistu ligipääsetavus
 • 🟢 Eelnevalt teostatud metsamajanduslikud tööd
 • 🟢 Puistu tervislik seisund
 • 🟢 Puiduturu hinnad

Lisaks eelpool nimetatud faktoritele võivad metsa hinda mõjutada ka esmapilgul vähemolulised detailid, nagu naaberkinnistu omanikud, või muud spetsiifilised asjaolud, mis võivad kinnistu mõne ostja jaoks näiteks väärtuslikumaks muuta.

Kui te soovite teada saada oma metsakinnistu umbkaudset hinda, küsige hinnapakkumine ka meie käest. Vastame teile alati esimesel võimalusel ning anname adekvaatset nõu mistahes metsandusalaste väljakutsete tarbeks. Omame pikaajalist metsandusalast kogemust ning teeme koostööd Eesti suurimate metsafirmadega. Kirjutage või helistage meile ning saame tuttavaks!