Raieõiguse ost

Kui soovite müüa raieõigust või vajate abi raietööde läbiviimisel siis võtke meiega ühendust ning alustame koostööd.

Raieõiguse ost

Kasvava metsa raieõiguse ost

Ostame raieõiguse teie metsakinnistul ning aitame kõigi levinud raiteööde läbiviimisel, alustades väiksematest hooldusraietest ning lõpetades suuremahuliste lageraietega. Raieõiguse müük on hea võimalus teenida oma metsast tulu, samal ajal jättes kinnistu ikkagi endale. Mets on taastuv loodusvara ning aitame teid meeleldi peale raietööde lõppu ka kinnistu taasmetsastamisega.

Metsamaa ost kuni 40 000 eurot hektari eest

Raieõiguse müük fikseeritud hinnaga

Raieõiguse ost fikseeritud hinnaga tähendab, et sõlmides raieõiguse müügi lepingu, on seal fikseeritud täpne hind tihumeetri kohta, mille te peale raietööde lõppu saate. See tähendab, et teid ei puuduta erinevad hindade kõikumised puiduturul või muud erinevad asjaolud, mis võiksid metsamaterjali hinda raietööde läbiviimise ajal langetada. See raieõiguse müügi variant sobib neile paremini, kes pole metsandusega hästi kursis ning erinevate raiteöödega kaasnevate nüanssidega. Valides raieõiguse müügi fikseeritud hinnaga, võite olla kindlad, et saate metsamaterjali koguse pealt just selle hinna, mis lepingus sätestatud on, olenemata muudest asjaoludest. Ainuke võimalik miinus oleks, kui raietööde ajal peaksid metsamaterjalide hinnad tõusma, sellisel juhul saate ikkagi selle hinna, mille alguses kokku leppisime, samal ajal on see ka plussiks, juhul kui materjalide hinnad peaksid langema või peaks esinema puudusi puidu kvaliteedis jne.

Raieõiguse müük metsamaterjali koguse alusel

Raieõiguse ost metsast väljaveetava materjali alusel tähendab seda, et metsaomanikule makstakse tihumeetri või metsamaterjali eest hind, mis kehtib sel hetkel, kui metsast väljaveetav materjal kokkuostu jõuab. Lisaks tasub tähele panna, et makstakse selle alusel, milline hind on sel hetkel metsamaterjali kokkuostus. See tähendab lihtsamalt öeldes, et metsaomanik saab selle hinna, mis raietööde lõppedes (kui materjal kokkuostu kohale jõuab) aktuaalne on. Lisaks tähendab see, et kui materjal on kahjustatud (ning see polnud ette teada), saab ka metsaomanik selletõttu vähem raha. Samuti võivad puiduturu hinnad märkimisväärselt kõikuda, nagu nad seda viimastel aastatel teinud on.

Seda tüüpi raieõiguse müük sobib neile metsaomanikele, kes on oma metsa tervisliku seisundiga hästi kursis ning teavad, kuidas puiduhinnad lähima poole aasta või aasta jooksul liiguvad. Kindlasti ei ole see meetod sobilik algajale metsaomanikule, kes soovib kindla peale oma metsa majandada.

 

Raieõiguse ostu protsess

Raieõiguse müügiprotsess on isenesest lihtne. Peale teiepoolset hinnapäringut või esmast kontakti, hindame me teie metsakinnistul oleva puistu käies teie metsakinnistul kohapeal, misjärel teeme teile juba täpse hinnapakkumise. Sobivas hinnas kokkuleppele jõudes, sõlmime raieõiguse võõrandamise lepingu (tegemist pole Notariaalse lepinguga) ning juhul, kui teil pole juba taotletud raieteatist, taotleme ka selle. Seejärel viime raietööd läbi järgmise aasta jooksul, ehk metsateatise kehtivusaja raames.

Raieõigust puudutavad küsimused ja vastused

Raieõiguse müük on hea variant neile, kes soovivad oma metsast kasu teenida. Inimesed pöörduvad meie poole tihti korduvate küsimustega, oleme mõned neist teie jaoks välja toonud. Kui teil on lisaküsimusi, võtke meiega ühendust.

Raietööd viime läbi vastavalt planeeritud ajakavale ning tavaliselt umbes poole aasta jooksul peale raieõiguse võõrandamise lepingu sõlmimist ning hiljemalt ühe kalendriaasta jooksul. Iga kinnistu on erinev ning asjaolud võivad erineda.

Metsateatis on dokument, mida on vaja raietööde läbiviimiseks. Tegemist on dokumendiga, millega annate teada oma raietööde plaanist, samuti on seal kirjas planeeritud raietööde maht ning ajakava. Metsateatis kehtib üks aasta ning see on kohustuslik v.a. väiksemahuliste raiete puhul. Metsateatisest saate lähemalt lugeda metsateatise portaalist vajutades siia

Selleks, et saada raieõiguse müügi pakkumine, saatke meile oma kinnistu andmed ning kirjeldage meile oma visiooni, samuti hinnasoovi. Vastame teie päringule esimesel võimalusel ning teeme teile esmase hinnapakkumise. 

Raieõiguse ost üle Eesti

Aitame teid järgnevate raietöödega:

Oleme oma klientidel ja koostööpartneritel aidanud raietöid läbi viia juba üle kümne aasta ning leiame lahenduse ka kõige keerulisematele väljakutsetele. Pakume tasuta konsultatsiooni ning aitame teid ka metsa istutamisel. Kui teil on raietöid puudutavaid küsimusi, siis võtke meiega ühendust!

Kontakt

Selleks, et meiega ühendust võtta vaadake lähemalt kontakti lehelt.

Metsa müük

Lugege, kuidas toimub metsa müügi protsess teile kui müüjale.
2023

Raied

Millised on erinevad raied ning kuidas toimib raieõiguse müük.

Metsakava

Mis asi on metsakava ning miks metsaomanikul seda üldse vaja on.

Metsateatis

Kuidas esitada metsteatist ning miks seda üldse vaja on.
Metz Fund OÜ
+372 518 8829

Tasuta konsultatsioon

Kontaktivorm

Võtke meiega ühendust juba täna ning meie eksperdid aidatavad teie investeeringust maksimumi võtta.

Metsa hind aastal 2023

Loe kuidas kujuneb metsa hektari hind

Metsa müük
ja tulumaks

Loe kuidas kujuneb metsa hektari hind

Raieõiguse ost
ja müük

Raieõiguse müük tehtud lihtsaks

Metsakava koostamine

Metsamajandamiskava koostamise teenus

Scroll to Top