Metsa müük

Soovite oma metsamaad müüa parima võimaliku hinnaga? Kirjutage meile ja meie eksperdid võtavad teiega peagi ühendust.

Metsa müügi hinnapäring

Soovite müüa metsa- või metsamaad?

Kui olete müümas oma metsamaad, olete jõudnud õigesse kohta. Oleme huvitatud metsakinnistutest üle Eesti (v.a. Saare- ja Hiiu maakonnas). Ostame kõiki tüüpi kinnistuid, ehk metsamaad kasvava metsaga, raiesmikke, hüpoteegiga koormatud kinnistuid ning raieküpses eas puistuga metsakinnistuid. Maksame metsa hektari eest väärikat hinda (lugege metsa hinna kujunemisest lähemalt siit)

Metsa müügi protsess

Metsa müük on tähtis otsus ning seda ei tohiks teha kergekäeliselt. Paljud metsavahendajad ehk nö helistajad pakuvad tihtipeale kinnistute eest ebamääraselt väikest tasu. Seepärast tasub võtta metsa müügi hinnapakkumine ka teistelt kokkuostjatelt. Oleme kindlad, et suudame pakkuda turu keskmisest kõrgemat hektari hinda, selles veendumiseks võtke meilt hinnapakkumine juba täna! 

Metsa müüki puudutavad küsimused ja vastused

Oleme metsa- ja metsamaa ostuga tegelenud üle kümne aasta ning paljud metsaomanikud pöörduvad meie poole tihti sarnaste küsimustega. Seepärast oleme koostanud levinud küsimused ja nende vastused ühte kohta, ehk leiate siit oma võimalikele küsimustele vastused. Kui teil on lisaküsimusi võtke meiega ühendust ning koos leiame lahenduse.

Metsa müügi protsess algab teiepoolse hinnapäringu võtmisega. Seejärel teeme teile esmase hinnapakkumise lähtudes metsamajandamiskavast leitava informatsiooni alusel. Kui oleme hinnatasemega ühel meelel, käime kohal teie metsakinnistul ning hindame teie kinnistu täpsema väärtuse, misjärel teeme teile juba lõpliku hinnapakkumise. Kui oleme tingimustes kokku leppinud, vormistame metsa müügi tehingu teile lähimalasuvas Notaris. 

Tehingu allkirjastame Notaris ning kanname metsa müügi summa teie poolt määratud arvelduskontole. Kogu protsessis oleme teile toeks ning tuvustame kõiki kaasnevaid bürokraatilisi nüansse, nagu erinevad kaasnevad maksukohustused või lepingute sisu. Kui soovite müüa oma metsamaa, võtke meiega ühendust.

Kui soovite müüa metsamaterjali, kuid kinnistu endale jätta, tähendab see raieõiguse müüki. Sellisel juhul müüte oma metsakinnistul raie teostamise õiguse, mis tähendab, et kinnistu jääb peale raietööde lõppu teile. Raieõigust saab müüa mitut moodi ning sellest oleme pikemalt kirjutanud meie kokkuvõttes: raieõiguse ost

Metsakava ehk metsamajandamiskava on dokument, kus on kirjas metsa puudutav informatsioon. Metsakavas on erinevad inventeerimisandmed teie metsa kohta, samuti sisaldab metsamajandamiskava tegevusplaani tulevaseks 5-10 aastaks. Metsakava tellimisel maksate kava koostamise eest ca 15-25€ hektari kohta. Lugege lähemalt metsakavast meie kokkuvõttest: metsamajandamiskava

Metsaoksjonite korraldajald reklaamivad oksjoneid kui kõige kasumlikumaid viise metsamaa müügiks. See pole tõsi, kuna selliseid lubadusi keegi tegelikult anda ei saa. 

Metsaoksjonid toimivad selliselt, et metsaomanik paneb oma kinnistu oksjonile ning siis teevad metsafirmad oma pakkumised. Eelis metsa oksjonil müümiseks on see, et kinnistu on suurema hulga ettevõtete ees korraga. Rohkem eeliseid metsa müügil metsaoksjonil pole. 

Metsa müügilt saab parima hinna, kui leiate metsamaa jaoks õige ostja. Metsa hind kujuneb teatud faktorite alusel ning on palju subjektiivsem, kui näiteks kinnisvara hind. See tähendab, et individuaalse metsafirma või isiku jaoks võib teatud metsakinnistu olla väärt rohkem, kui mõne teise jaoks, olgu see siis piirkonna eripärade või mistahes muude asjaolude tõttu.

Müües oma kinnistu oksjonil, olete teie, ehk metsa müüja see, kes maksab vahendustasu oksjonipidajale (enamasti 3-8% müügisummast). Näiteks võib välja tuua, et valides oma metsa müügi partneriks kasvõi mõne vahendaja, tasub vahendustasu ikkagi metsafirma. Lisaks võib metsaoksjoni portaal teid siduda lepingutega, mis keelavad teil müügiperioodiks oma kinnistut teistele pakkuda jne.

Kui soovite oma metsakinnistu eest saada parimat hinda, tuleb sellele leida õige ostja. Kindlasti võtke metsa müügi pakkumine ka meie käest.

Metsa müük on tavaliselt lõplik, kuid on võimalik teha erikokkuleppeid, ehk kirjutada lepingusse sisse teatud tingimused, mis võimaldavad metsa endisel omanikul metsakinnistu hiljem tagasi osta. Sellise tehinguga kaasnevad erinevad nüansid ning kui teil on selle kohta lisaküsimusi võtke meiega ühendust.

Metsamaa müük

Müügiks võite meile pakkuda muuhulgas:

Kui teid huvitab mitmete metsakinnistu müük, oleme huvitatud ka kinnistute gruppidest, ehk mitme lähedalasuva kinnistu korraga ostmises. Enamasti ostame kinnistuid majandamiseks ning investeerime metsakinnistutesse pikema investeerimisplaani alusel, seega võite kindlad olla, et teie kinnistu on ka tulevikus heades kätes.

Kontakt

Selleks, et meiega ühendust võtta vaadake lähemalt kontakti lehelt.

Metsa müük

Lugege, kuidas toimub metsa müügi protsess teile kui müüjale.
2023

Raied

Millised on erinevad raied ning kuidas toimib raieõiguse müük.

Metsakava

Mis asi on metsakava ning miks metsaomanikul seda üldse vaja on.

Metsa hind

Metsamaa hektari hind ja selle kujunemine aastal 2023

Metsakinnistu müük
aastal 2023

Metsa müük

Metsa müük aastal 2023 võib olla hea mõte, kuna metsamaterjali hinnad on endiselt üsna kõrgel tasemel, kuid näha on vaikselt turu jahenemise märke. Ennem metsamaa müüki tasub otsus korralikult läbi mõelda ning partneriks valida kogemustega metsafirma. Valides meid oma partneriteks, saate kindel olla, et teie kinnistu hinnatakse adekvaatselt vastavalt selle seisukorrale ning inventarile, ehk täpsema hinna. 

Ennem, kui soovite oma metsamaa müüa võite tellida metsamaa hindamise ka näiteks kohalikust metsaühistust- või seltsist. Kui te vajate abi oma kinnistu hindamisel, võtke meiega kindlasti ühendust juba täna. Meie kogenud spetsialistid aitavad teid kõiges, mis puudutab kinnistu hindamist, aga ka tulevaste metsamajanduslike tööde planeerimisel.

Mida peaks ennem metsa müüki teadma?

Kui olete oma metsakinnistu müügi otsuses kindel, tasub mõelda ka, millisel viisil te oma kinnistu realiseerida soovite. Peamiselt saab metsa müüa kahel viisil, ehk kinnistu tervikuna või sellel oleva metsamaterjali ehk müüa raieõiguse oma metsakinnistul. Müües oma metsakinnistu tervikuna, saate veidi kõrgema hinna, aga teie kinnistu vahetab omanikku. 

Kui müüte hoopis raieõiguse oma metsakinnistul, saate tasu metsamaterjali müügist, kuid kinnistu jääb teile, mis on hea võimalus neile, kes soovivad oma tulevastele põlvedele kinnistu taasmetsastada. Raieõiguse müügiga kaasnevad erinevad nüansid, millest saate pikemalt lugeda meie kokkuvõttest: raieõiguse ost.

Ostame teie metsakinnistu!

Kui soovite oma metsamaa müüa kodumaisele ettevõttele, teades, et teie kinnistu on ka tulevikus heades kätes, võtke meiega ühendust juba täna. Pakume teile tasuta konsultatsiooni ning aitame kõiges metsanduses. Võtke meiega ühendust, või jätke meile oma andmed ning helistame- või kirjutame teile tagasi.

Metz Fund OÜ
+372 518 8829

Tasuta konsultatsioon

Kontaktivorm

Võtke meiega ühendust juba täna ning meie eksperdid aidatavad teie investeeringust maksimumi võtta.

Metsa hind aastal 2023

Loe kuidas kujuneb metsa hektari hind

Metsa müük parima hinnaga

Ostame teie metsakinnistu 

Raieõiguse ost
ja müük

Raieõiguse müük tehtud lihtsaks

Metsakava koostamine

Metsamajandamiskava koostamise teenus

Scroll to Top